Praktyka w roku 2009

Praktyka w roku 2008

Praktyka w roku 2005

Praktyka w roku 2003

 

Powrót do poprzedniej strony

Strona startowa

 
 
 
Praktyka w Niemczech w ramach programu Leonardo da Vinci. Rok szkolny 2009/2010
 

 

W terminie od 29 kwietnia do 31 sierpnia 2009 roku dwie kolejne grupy odbyły dwumiesięczny staż w Niemczech zorganizowany w ramach projektu zatytułowanego "Praktyki hotelarskie w Niemczech- inwestycją w zawodową przyszłość", związanego z Programem Leonardo da Vinci. Obecnie trwa staż czwartej - ostatniej grupy praktykantów.

 

 

Miejscem stażu jest Stern Hotel Soller w miejscowości Ismaning na obrzeżach Monachium.
Udział w nim pomógł uczniom nawiązać kontakty zawodowe, poznać realia życia i organizację pracy w hotelarstwie niemieckim. Tam zapoznali się ze wszystkimi płaszczyznami obsługi gościa hotelowego. W czasie wolnym uczniowie zwiedzali zabytki i inne atrakcje turystyczne Monachium i okolic, wzięli udział w wycieczkach zorganizowanych w ramach programu Leonardo da Vinci.

 

 

 

 

 

Staż przyczynił się do poprawy znajomości języka niemieckiego i angielskiego, a także wskazał kierunki do dalszej pracy - nauki. Uczestnicy Programu otrzymali w Niemczech zaświadczenie poświadczające odbycie praktyk oraz certyfikat uznający ich kompetencje, a po powrocie do szkoły dokument informujący o odbyciu stażu zagranicznego zorganizowanego w ramach programu Leonardo da Vinci oraz dokument Europass Mobilność wydany przez Krajowe Centrum Europass.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
Strona wyświetlona 7067 razy
 
© Robert Rusek dla Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim