Praktyka w roku 2009

Praktyka w roku 2008

Praktyka w roku 2005

Praktyka w roku 2003

 

Powrót do poprzedniej strony

Strona startowa

 
 
 
Praktyka w Niemczech w ramach programu Leonardo da Vinci. Rok szkolny 2008/2009
 

 

Po praktykach pierwszej grupy

Pierwsza grupa praktykantów zakończyła trwający 8 tygodni zagraniczny staż zawodowy, który zorganizowany został w ramach projektu Leonardo da Vinci “Praktyki hotelarskie w Niemczech – inwestycją w zawodową przyszłość”.
Uczniowie odbywali praktyki w dwóch trzygwiazdkowych hotelach w stolicy Bawarii – Monachium.

  Nasi niemieccy partnerzy to:

Hotel Apollo
Hotel jest położony w stolicy Bawarii Monachium. Znajduje się w cichej ulicy 10 minut od centrum miasta, 5 minut od Dworca Głównego. Wszystkie zabytki i atrakcje Monachium są dostępne dla gości w kilka minut. Hotel Apollo powstał w 1985 roku i funkcjonuje jako hotel garni. Dysponuje siedemdziesięcioma czterema pokojami. Do dyspozycji gości jest 150 łóżek. Pokoje oferują nowoczesne i komfortowe wyposażenie, wszystkie posiadają pełny węzeł sanitarny wraz z dodatkowym wyposażeniem: telefon, radio, mini barek, sejf, dostęp do Internetu.
Według kwalifikacji DEHOGA hotel otrzymał trzy gwiazdki.
Goście to przeważnie biznesmeni, turyści i grupy zorganizowane z Niemiec i zagranicy.

 

 

 

Stern Hotel Soller
Stern znajduje się w stolicy Bawarii Monachium. Położony jest w cichej i spokojnej peryferyjnej willowej dzielnicy miasta. Dodatkowym atutem hotelu jest bliskość stadionu Arena należącego do klubu FC Bayern Muenchen. Niedaleko znajdują sie obiekty Targów Międzynarodowych, co gwarantuje hotelowi dobre obłożenie obiektu. Hotel funkcjonuje od 1980 roku. Dysponuje sześćdziesięcioma pokojami. Do dyspozycji gości jest 118 łóżek. Pokoje oferują nowoczesne i komfortowe wyposażenie, wszystkie posiadają pełny węzeł sanitarny wraz z dodatkowym wyposażeniem: telefon, radio, mini barek, sejf, dostęp do Internetu.
Według kwalifikacji DEHOGA hotel otrzymał trzy gwiazdki.
Goście to przeważnie biznesmeni, turyści i grupy zorganizowane z Niemiec i zagranicy.  

 

 

Praktyka obejmowała szkolenie zawodowe w zakresie hotelarstwa i była zgodna z programem praktyk dla Technikum Hotelarskiego oraz podstawą programową kształcenia zawodowego w tym typie szkoły.

 
  Galeria zdjęć obrazujących pracę i pobyt podczas praktyk hotelarskich w Niemczech
 

 
 
 
 
 

Po pracy był czas na wycieczki (wycieczka w Alpy do zamku Neuschwanstein, wycieczka do Dachau) zwiedzanie Monachium i okolic.

 
 

 

 

 
 
 
 

 Praktykantki miały okazję uczestniczyć, wspólnie z innymi pracownikami hotelu w corocznym święcie piwa „Oktoberfest”

 
 
 
 

  Staż „Praktyki hotelarskie w Niemczech – inwestycją w zawodową przyszłość” został zrealizowany w ramach Programu Leonardo da Vinci. Całkowity koszt związany z przygotowaniem i realizacją projektu pokryła Narodowa Agencja Programu Leonardo da Vinci.

 
 
 
Strona wyświetlona 22818 razy
 
© Robert Rusek dla Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim