Praktyka w roku 2009

Praktyka w roku 2008

Praktyka w roku 2005

Praktyka w roku 2003

 

Powrót do poprzedniej strony

Strona startowa

 
 
 
Praktyka w Niemczech. Rok 2003
 

 

Od sierpnia do listopada 2003 roku wybrani uczniowie Technikum Hotelarskiego uczestniczyli w wakacyjnych praktykach zawodowych w Monachium (Bawaria).  

Po pokonaniu trudności związanych ze znalezieniem pracodawcy po stronie niemieckiej, a następnie załatwieniem niezbędnych formalności, w roku szkolnym 2002/2003 Zespół Szkół odważnie podjął po raz pierwszy współpracę z 4 hotelami niemieckimi. Nasza młodzież starszych klas hotelarskich, wyróżniająca się umiejętnościami zawodowymi oraz sprawnością posługiwania się językiem niemieckim odbyła praktyki zagraniczne.
Uczniowie pracowali w czterech hotelach o wysokim standardzie. W czasie praktyk uczniowie zapoznali się między innymi z technikami kuchni niemieckiej, poznali technologię produkcji kuchni niemieckiej i regionalnej, zapoznali się z organizacją pracy w hotelach oraz doskonalili się w obsłudze gościa hotelowego w części restauracyjnej i pokojowej.

Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z pracownikami obiektów oraz z gośćmi hotelowymi, poszerzyli zakres słownictwa (zwroty grzecznościowe, nazwy potraw, sposób przyrządzania i serwowania potraw), które jest związane z tymi dziedzinami. Wyjazd młodzieży wiązał się ze zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc Monachium, Bawarii, wycieczkami w Alpy oraz możliwością uczestnictwa w znanym w całym świecie corocznego festiwalu piwa „Oktoberfest”.

Ocena pracy naszych uczniów jest bardzo wysoka, czego dowodem są podziękowania pracodawców oraz celujące oceny w wystawionej opinii.

Wszyscy uczestnicy tego pobytu bardzo mile go wspominają. Na wyjazd do Niemiec oczekują z utęsknieniem kolejne grupy uczniów. Szkoła bardzo ceni sobie kontakty zagraniczne pozwalające młodzieży na zdobycie wielu cennych doświadczeń, podniesienie wiedzy zawodowej, językowej, na poznanie kultury innych narodów, na zawarcie nowych przyjaźni oraz większą szansę zaistnienia na rynku pracy.

 
 
Strona wyświetlona 4355 razy
 
© Robert Rusek dla Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim