Powrót do poprzedniej strony

Strona startowa

 

 
 
 
 
Powiadom znajomego
 
 
 
 
 
19 marca 2019: Turniej Wojewódzki XIV OKRPiPU
 
W dniu 19 marca 2019 roku w Centrum Kultury w Lublinie odbył się Turniej Wojewódzki XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej. Celem konkursu było rozwijanie polsko-ukraińskich kontaktów kulturowych, promocja literatury ukraińskiej w oryginale i przekładach na język polski, a także realizacja potrzeb kulturowych ukraińskiej mniejszości narodowej zamieszkałej na terenie Polski. Adresatami konkursu była młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna oraz dorośli.
 
W konkursie wzięli udział recytatorzy z województwa lubelskiego. Poziom zmagań był wysoki. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice: Polina Krupa z kl. III TF i Karolina Maziarczyk z kl. III TGO. Polina wykonała swoją prezentację w języku ukraińskim, a Karolina w języku polskim i języku ukraińskim.
 
Karolina Maziarczyk otrzymała dyplom - podziękowanie za udział w konkursie i za popularyzację literatury ukraińskiej i kultury żywego słowa. Gratulujemy!
 
Jury przyznało Polinie Krupie nagrodę i nominację do finału XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej pod nazwą XII Polsko-Ukraińskie Spotkania Mistrzów Słowa, które odbędą się w Centrum Kultury w Lublinie w dniach 5-7 kwietnia 2019 roku. Gratulujemy! Życzymy sukcesu w kolejnym etapie!
 
Podczas finału wystąpią najlepsi recytatorzy z całej Polski prezentujący literaturę ukraińską, a równocześnie odbywać się będzie finał Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej na Ukrainie - literaturę polską zaprezentują najlepsi recytatorzy z Ukrainy.
 
Uczennice do konkursu przygotowywały Panie Iwona Pomorska i Bożena Świech.
 
 
 
Autorką zdięć i informacji jest pani Bożena Świech
 
 
 
 
 

 
 
Strona wyświetlona 354 razy
 
© Robert Rusek dla Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim