Powrót do poprzedniej strony

Strona startowa

 

 
 
 
 
Powiadom znajomego
 
 
 
 
17-23 września 2018: Tydzień Kultury Miejskiej w naszej szkole
 
W ramach obchodów 600-lecia Opola Lubelskiego, od 17 do 23 września 2018r, w naszym mieście odbywał się Tydzień Kultury Miejskiej. Nasza szkoła bardzo aktywnie włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia. W czwartek, 20 września drzwi naszej szkoły były otwarte dla każdego mieszkańca. Od samego rana gościliśmy dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas prowadzonych przez nas warsztatów w poszczególnych grupach wiekowych, wszyscy przygotowywaliśmy się do urodzin Opola.
 
Jako pierwsze odbyły się zajęcia dla najmłodszych. Był autorski teatrzyk o naszym mieście z lekcją historii i topografii miejskiej, przygotowywanie smakołyków urodzinowych w spiżarni Pani Myszki oraz projektowanie odpowiedniej stylizacji na imprezę. Jak na urodziny przystało były również zabawy, animacje ruchowe, balony i życzenia dla naszego Miasta.
 
W godzinach południowych, w murach naszej szkoły zagościła młodzież z okolicznych szkół. Przygotowaliśmy dla nich warsztaty: artystyczne (kreatywne spojrzenie na opolskie zabytki), wizażu (makijaż i fryzura), savoir vivre przy stole i na przyjęciu, barmańskie (drinki piękne, kolorowe, zdrowe) oraz lepienia pierogów, tym razem w owocowej odsłonie.
 
Po popołudniu odbyła się III część warsztatów, tym razem skierowana do dorosłych mieszkańców naszej miejscowości. W ramach jak najlepszego przygotowania i świętowania urodzin Opola, zaproponowaliśmy zajęcia układania kompozycji kwiatowych, okolicznościowiej aranżacji stołu (odpowiedni dobór zastawy, ozdobne składanie serwetek) oraz sporządzania drinków. Zarówno teoretycznie, jak i praktycznie dowiedzieliśmy się jak właściwie pielęgnować włosy. Zajęciami finalnym były warsztaty zdobienia okolicnościowego tortu, które poprowadziła nasza absolwentka Karolina Kupis. Zwieńczeniem spotkania było wspólne biesiadowanie.
 
To był bardzo intensywny, ale cudowny dzień. W przygotowania, które trwały kilka dni, zaangażowało się wielu nauczycieli i uczniów. Wszystko udało się w 100%!
 
Dziękujemy bardzo za wspólną pracę i zabawę!
 
 
Autorką informacji i zdjęć jest pani Joanna Pomorska-Batyra

 
 
Strona wyświetlona 2716 razy
 
© Robert Rusek dla Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim