Powrót do poprzedniej strony

Strona startowa

 

 
 
 
 
Powiadom znajomego
 
 
 
 
17-18 kwietnia 2018: I Ogólnopolski konkurs kulinarny dla szkół gastronomicznych
 
I Ogólnopolski konkurs kulinarny dla szkół gastronomicznych "Drób na Polskim Stole" Ostróda 2018 Expo Mazury
 
Konkurs był organizowany w ramach wydarzenia o nazwie "Mazury HoReCa" odbywającego się w dniach 17-18.04.2018r. w Expo Mazury Ostróda Centrum Targowo-Konferencyjnym Warmii i Mazur ( Expo Mazury Ostróda) w Ostródzie. W konkursie udział wzięło 16 szkól z całej Polski. Nasza szkoła rywalizowała między innymi ze szkołą gastronomiczną z Poznania, Warszawy, Jeleniej Góry, Gdańska.
 
W jury zasiadały, znane w świeci kulinarnym, osoby: Karol Okrasa, Kurt Scheller, Łukasz Konik, Mariusz Gachewicz, Marek Widomski, Andrzej Bałdyga, Monika Ignaciuk - dyplomowany mistrz cukiernictwa i doświadczony cukiernik (przez lata działalności w branży wyspecjalizowała się w kreowaniu, wdrażaniu i popularyzacji produktów dla rynku lodziarskiego, cukierniczego i gastronomicznego), Tomasz Dziura i Tomasz Krake.
 
Zadaniem konkursowym było ugotowanie dowolnej potrawy z wykorzystaniem indyka jako składnika głównego, oraz dokonanie rozbioru tuszy indyczej.
 
W konkursie udział wzięły uczennice klasy II TG/O Aleksandra Orzeł i Karolina Nowakowska. Pod czujnym okiem nauczycielki, pani Moniki Wieczorek-Konarskiej, przygotowały danie "Filet z indyka z sosem pomarańczowym z nutką grapefruita, z chipsami z pietruszki i batata, z puure z groszku zielonego na chipsach z buraka czerwonego".
 
Prestiż konkursu i towarzysząca zawodnikom trema nie pozbawiły naszych uczennic trzeźwości umysłu i dziewczyny spisały się bardzo dobrze.
 
Regulamin konkursu zakładał tylko trzy miejsca punktowane:
I miejsce zajęła szkoła z Poznania, II miejsce szkoła z Gdańska, III miejsce szkoła z Lublina. Chociaż nasze dziewczyny nie stanęły na podium, to uczestnictwo w konkursie o takiej randze i fakt, że nasza szkoła była jedną z szesnastu w Polsce, dało zawodniczkom wiele satysfakcji a szkole przyniosło zaszczyt.
 
 
 
Autorką informacji i zdjęć jest pani Monika Wieczorek-Konarska
Kliknij i zamknij
Kliknij i zamknij
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
Strona wyświetlona 577 razy
 
© Robert Rusek dla Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim