Powrót do poprzedniej strony

Strona startowa

 

 
 
 
 
Powiadom znajomego
 
 
 
 
 
9-12 kwietnia 2018: Centralny Etap X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
 
W dniach 9-12 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu odbył się Centralny Etap X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Olimpiada odbywała się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorami olimpiady były: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich w Kołobrzegu i Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.
 
W finale uczestniczyło 34 najlepszych uczniów z całej Polski, którzy zostali wyłonieni w trakcie zmagań w etapach okręgowych. Naszą szkołę w tym roku reprezentowała Oliwia Purcha.
 
Etap centralny olimpiady był podzielony na dwa etapy. Pierwszy składał się z testu zawierającego 60 pytań zamkniętych z zakresu hotelarstwa, gastronomii i turystyki, ze specjalnym uwzględnieniem tematyki nietypowych obiektów hotelarskich. Drugi etap polegał na obsłudze gości w recepcji hotelowej w wybranym języku obcym oraz na obsłudze gościa w restauracji hotelowej.
 
Uczestnikom olimpiady zapewniono wiele atrakcji m.in.: pokaz gastronomiczny "Sushi", warsztaty serwis specjalny "Flambirowanie potraw", zwiedzanie hoteli najwyższej kategorii znajdujących się w Kołobrzegu.
 
Oliwia uzyskała tytuł finalisty. Tytuł ten zwalnia z części teoretycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa.
 
 
 
Autorką informacji i zdjęć jest pani Bożena Sajnóg
 
 
 

 
 
Strona wyświetlona 251 razy
 
© Robert Rusek dla Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim