Powrót do poprzedniej strony

Strona startowa

 

 
 
 
 
Powiadom znajomego
 
 
 
 
19-21 grudnia 2017: Wystawa stroików okolicznościowych - "Boże Narodzenie 2017"
 
W dniach 19-21 grudnia 2017 roku w s Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach mogliśmy oglądać wystawę stroików świątecznych, bożonarodzeniowych.
 
Ekspozycja została zorganizowana przez Technikum Ogrodnicze w Kluczkowicach przy Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim oraz Muzeum Regionalne w Kluczkowicach.
 
Świąteczne kompozycje wykonali uczniowie wszystkich klas Technikum Ogrodniczego pod merytoryczną opieką Pani Agaty Mróz .
 
Nauka wykonywania ozdób świątecznych prowadzona jest w ramach zajęć praktycznych i przedmiotu "Rośliny ozdobne". Na lekcjach uczniowie poznają teoretyczne zasady wykonywania kompozycji kwiatowych, tzn. sposoby układania bukietów, odpowiedniego doboru światła i barw, doboru naczyń i akcesoriów niezbędnych do wykonania kompozycji, a na zajęciach praktycznych bogaci w teorię wykonują samodzielnie powierzone im zadania.
 
Nauczyciele zachęcają również uczniów aby sięgali po fachową literaturę i czasopisma, uczestniczyli w pokazach i wystawach florystycznych po to żeby pogłębiać swoją wiedzę i szukać inspiracji do tworzenia nowych układów roślinnych.
 
 
Autorką informacji i zdjęć jest pani Agata Mróz

 
 
Strona wyświetlona 3146 razy
 
© Robert Rusek dla Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim