Powrót do poprzedniej strony

Strona startowa

 

 
 
 
 
Powiadom znajomego
 
 
 
 
 
 
30 listopada 2017: Andrzejki na Kolejowej
 
Dzień 30 listopada to tradycyjnie dzień wróżb i przepowiedni na kolejne lata.
 
Niegdyś lanie wosku, wróżenie z kart, losowanie symbolicznych przedmiotów, imion przyszłego partnera/ki, rurki z wróżbą, przepowiednie z kuli wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu. W czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupie panien na wydaniu. Współcześnie andrzejki przekształciły się w niezobowiązującą zabawę dla każdego, bez względu na płeć i wiek.
 
Bardzo lubimy tradycje zwłaszcza te, które wiążą się z zabawą i radością. Właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować szkolne andrzejki. Tradycyjne lanie wosku, wróżenie z kart, losowanie symbolicznych przedmiotów, imion przyszłego partnera/ki, rurki z wróżbą, przepowiednie z kuli… każdy chętny mógł "dowiedzieć się" się jaka czeka go przyszłość, wybierając sobie zarówno rodzaj wróżby, jak i samą wróżkę @
 
Dziękujemy Asi, Karolinie, Gabrysi, Kasi, Kindze i Oli za użyczenie swoich nadprzyrodzonych mocy! Życzymy Wam spełnienia tylko tych wróżb, które są zgodne z Waszymi marzeniami!
 
Autorką zdjęć i informacji jest pani Joanna Pomorska-Batyra

 
 
Strona wyświetlona 3014 razy
 
© Robert Rusek dla Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim